Jak pakować

Pakowanie przesyłek to nie taka skomplikowana sprawa! Pierwsza rzecz, od której musimy zacząć to waga paczki, którą będziemy wysyłać. Dobierz rodzaj kartonu do wagi pakowanego towaru, jest to bardzo istotne! Wytrzymałość opakowania pozwoli bezpiecznie dotrzeć przesyłce do odbiorcy. Odradzamy używanie kartonów po chipsach, chrupkach czy pampersach - są to duże kartony, ale bardzo cienkie, gdyż przeznaczone do transportu rzeczy lekkich a dużych gabarytowo. Umieszcze w nich np. 30 kg będzie skutkowalo tym, że karton nie wytrzyma ciężaru i pęknie.

Umieść przedmiot w pudełku tak aby był nieruchomy, a puste przestrzenie wypełnij gazetami, pianką lub folią bąbelkową. To zapobiegnie przemieszczaniu się przedmiotów w paczce. Umieszczony w kartonie przedmiot dobrze owinąć grubą wartstwą folii bąbelkowej lub pianki. Pamiętaj, aby unikać sytuacji, w której wystające elementy pakowanego przedmiotu stykają się ze ściankami pudełka. Może to uszkodzić karton, a przesyłka ulegnie zniszczeniu. Zamknij i zaklej opakowanie, w którym znajduje się spakowana przesyłka.

Pakowanie paczek nie może zakończyć się bez porządnego zaklejenia pudełka. Do tego najlepiej użyć solidnej taśmy klejącej o wystarczającej szerokości. Odradzamy taśmy szkolne, izolacyjne i do malowania- gdyż sama ich nazwa wskazuje że nie są stworzone do zaklejania kartonów. Odradzamy również folie śniadaniową czy papier ozdobny.

Opisz prawidłowo spakowaną paczkę danymi odbiorcy.

Pamiętajmy - zabronione jest łączenie kilku paczek ze sobą za pomocy taśmy lub folii stretch. W przypadku rozerwania takiego połączenia odszukanie części paczki jest bardzo trudne.